Menu:

O Brazílii:

V krátkosti o krásné Brazílii:

Brazílie je největší a také nejlidnatější stát Jižní Ameriky, který obývá téměř 200 milionů obyvatel. Mluví se hlavně portugalsky, platí se brazilským realem. Čechy je tato exotická destinace vyhledávána především v létě - důvodem jsou krásné pláže, zajímavá příroda a především křišťálově čisté moře.

Zajímavá místa

Jistě byste si neměli nechat ujít pohled na unikátní vodopády, které se nacházejí na řece Iguacu. Leží na hranici Brazílie s Argentinou a tvoří ten největší systém vodopádů na světě, proto není divu, že jsou velké turistické lákadlo. Pokud míříte vyloženě za mořem a prosluněnými plážemi, pak vás jistě nadchne město Fortaleza, které přitahuje turisty díky svým dlouhým slunečným dnům. Známé je svými krásnými a rozlehlými plážemi a typickým zeleno-modrým mořem. Vodních radovánek si tu užijete i v noci, jestliže využijete různých skluzavek a tobogánů. Vše je doplněno příjemnými lidmi, bary a všudypřítomnou brazilskou hudbou.

Angra dos Reis je považováno za jedno nejkrásnějších míst v Brazílii. Jedná se o ráj ostrovů, kterých je tu přes tři sta. Je to velice oblíbené a turisticky hojně navštěvované místo, proto můžete být mírně překvapeni nepřelidněnými plážemi a božským klidem. Místo je přímo stvořené pro výlety lodí a k prozkoumávání krásných ostrovů. Za povšimnutí stojí i Bahia, je to stát nacházející se u břehu Atlantského oceánu. Tato oblast je bohatá na produkci kakaa a jediným dalším odvětvím, díky kterému Bahia prosperuje je cestovní ruch. Také se tu zrodil symbol země – Samba.

Praia das Fontes je velmi oblíbeným letoviskem díky kráse svých pláží. Hojně se tu pěstuje windsurfing, pro který jsou zde optimální podmínky a každý vyznavač tohoto sportu si zde přijde na své. Hotely jsou postaveny na malém útesu, z něhož také tečou slabé proudy slané vody. Praia das Fontes také v překladu znamená „Pláž pramenů“.

>> Zobrazit nabídku zájezdů do Brazílie <<